WordPress Görünüm Düzenleyici’yi Devre Dışı Bırakmak

Belki birisinin işine yarayabilir diye bu kodları paylaşma gereği duyuyoruz, yapılmak istenen Admin paneli’nden Görünüm > Düzenleyici‘yi devre dışı bırakmak ve tema dosyalarının sadece FTP bilgisi olan kişilerin düzenlemesini sağlamak, Böylece birden fazla yöneticiye sahip WordPress siteniz de istenmeyen hareketleri engellemek daha kolay olacak.WordPress Görünüm Düzenleyici'yi Devre Dışı Bırakmak 1

Açıklamada belirttiğim gibi işlemi acemi yöneticilerin merak edipte tema dosyalarınızı kurcalayıp bozmasına engel olmak, yada sitenizdeki ortaklarınıza bu izni vermemek amacıyla kullanabilirsiniz. İşlemi sorunsuz bir şekilde yaptığınızda artık WordPress Admin paneli’nde Görünüm > Düzenleyici‘yi tamamen yok etmiş olacaksınız.

Yapmanız gereken wp-config.php dosyasını açıp en alt satırına aşağıda verdiğim iki satır kodu eklemeniz.

define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);
define('DISALLOW_FILE_MODS',true);

3
Bir yorum yap yada bir soru sor.

avatar
3 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok beğenilen yorum dizilişi
En iyi yorum dizilişi
3 Yorum yazarları
mustafaDilek Özatmaca-ÖzsoyluSalih Toy Son yorum yazarları
  Yorumlara Abone Ol  
Önce Yeniler Önce Eskiler Önce Beğenilenler
Bildir
Salih Toy
Salih Toy

Aslında faydalı olduğu belli ama “Yönetici” ise. Çünkü bende dahil bunu bilmeyen kullanıcılar illa ayarlar ile oynanmasın diye yöneticilikten bir veya iki alt kademe rutbe veriyorlar. Ama bu seferde yazı yayınlama da kısıtlama oluyor. Genellikle portalcıları ilgilendiren en önemli problemlerden birisi.

Dilek Özatmaca-Özsoylu
Dilek Özatmaca-Özsoylu

Allah sizden razı olsun buradaki bilgiler sayesinde ben sorunumu çözdüm. Benim kullandığım eklenti saldırı esnasında bu kodlardan 1. sini config.php ye koymuş ve güvenliği sağlamış. Ben saatlerdir sorunu çözemedim bu kodu dosyada arayıp bulunca eklentinin yaptığını anladım. Çok sağol Arkadaşım. Allah işini gücünü rast getirsin

mustafa
mustafa

Dilek hanımın yaşadığı sorunu bende yaşadım . Ben true kodunu falce yaparak sorunumu çözdü. Wordpreste düzenleyicim ve tema ayarlarım kaybolmuştu. Bu kodu düzelterek işimi hallettim teşekkürler.