WordPress Rastgele Yazı Gösteren Sayfa

Daha önce başka bir sitede böyle bir özellik gördünüz mü bilmiyorum ama kendi blogunuza böyle bir ekleme ile farkındalık yaratabilirsiniz. Mesela yapacağınız bu işlem sonunda Sağ, Sol veya Üst menünüzün istediğiniz herhangi bir tarafına Rastgele Makale  gibi bir düğme eklemiş olacak ve bu bağlantıya tıklanıldığında wordpress veritabanında kayıtlı herhangi bir makale içeren bir sayfaya yönlendirecek. Sayfa her yenilendiğinde farklı bir makaleniz sayfa içerisinde gözükecek. Hadi bir an evvel işe koyulalım ve belkide yakın çevrenizde bu özellikten faydalanan siz olursunuz.

Öncelikle WordPress admin sayfasına girerek kendinize bir boş sayfa şablonu oluşturun. Akabinde aşağıdaki kod blogunu sayfa içerisine yapıştırın.

<?php
query_posts(array('orderby' => 'rand', 'showposts' => 1));
if (have_posts()) :
while (have_posts()) : the_post(); ?>
<h1><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></h1>
<?php the_content(); ?>
<?php endwhile;
endif; ?>

Evet arkadaşlar ! İşte bu kadar basit. Oluşturduğunuz sayfa linkini herhangi bir yere link vererek test edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu işlem ile WordPress veritabanında kayıtlı bulunan yazılarınız arasından rastgele bir tanesi seçiliyor ve oluşturduğunuz sayfada gözükmesini sağladık. Sizde web sitenizde Hızlı Okuma Sayfası oluşturmak isterseniz, denemenizde fayda var.

Dip not: sitesi de çok fazla tanıtım yazısı olup da bunu ziyaretçilerden gizleyenler dikkat etsin özellik rastgele seçtiği için tanıtım yazısına da yönlendirebilir.

2 Yorum

  1. Cevap yaz

    Bu kadar basit bir kod ile sitemizi daha da şekillendireceğiz. Ve bu sizin yardımınız ile oldu. Bu yararlı makale için teşekkür eder, çalışmalarınızın devamını dilerim.

    • Cevap yaz

      Yorumunuz için teşekkür ederim, sitede bulunan diğer kodlar gibi buda küçük ancak değerli bir kod parçası.

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>