WordPress Yazar/Author kalıcı bağlantısını değiştirme

Bir çoğunuzun bildiği gibi WordPress kategori ve etiketlerin kalıcı bağlantıları ile birlikte tüm yazı ve sayfalarının kalıcı bağlantılarını değiştirmenize olanak tanıyor, ancak bazı bağlantıları henüz WordPress panelinden değiştirmek mümkün değil, mesela şu anda size değiştirebilmeniz için gereken tek satırlık kodları vereceğim Author kalıcı bağlantısı gibi.

Author sitenizde var olan bir yaza yada herhangibi bir üye için açılmış olan arşiv sayfasıdır, bu sayfa içerikler listeleniyor, eğer o üye sitenizde hiç yazı yazmamış ise sayfa boş olarak görünür örnek bir Author/Yazar sayfası şu yapıdadır: https://codex.dincmedya.com.tr/author/murat-dinc eğer bu adrese ulaşamıyorsanız muhtemelen değiştirmişim demektir,

Şimdi gelelim nasıl yapacağımıza, aşağıda vereceğim kodları alıp sitenizin functions.php dosyasının en altına ?> işaretinin üstüne ekleyin.

add_filter('init', create_function('$a', 'global $wp_rewrite; $wp_rewrite->author_base = "uye"; $wp_rewrite->flush_rules();'));

Eğer yukarıda verdiğim koldarı doğru bir şekilde uyguladıysanız muhtemelen görünecek olan adres aşağıdaki gibi olacaktır.

Eğer siz uye değil farklı bir bağlantı olsun istiyorsanız uye yazan yeri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama Türkçe karakter kullanmayın, aksi taktirde çeşitli sorunlar oluşacaktır.

Evet bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın :)

5
Bir yorum yap yada bir soru sor.

avatar
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok beğenilen yorum dizilişi
En iyi yorum dizilişi
5 Yorum yazarları
kadirSinan AticidincerdirlikOkanMehmet Onurcan KAYA Son yorum yazarları
  Yorumlara Abone Ol  
Önce Yeniler Önce Eskiler Önce Beğenilenler
Bildir
Mehmet Onurcan KAYA
Mehmet Onurcan KAYA

Bunu arıyordum, teşekkürler :)

Okan
Okan

Teşekkürler hocam :)

dincerdirlik
dincerdirlik

teşekkürler hocam işime çok yaradı :)

Sinan Atici
Sinan Atici

Arkadaşlar kod içerisinde bulunan $wp_rewrite->flush_rules(); kodunun orada olması yanlış. Fonksiyon her çağrıldığında yani her sorguda wordpress kuralları güncelleyecektir. Böyle olunca oldukça fazla gereksiz cpu kullanımına neden olacaktır. $wp_rewrite->flush_rules(); olmadan kodu ekleyin ve bir kez kalıcı bağlantılar sayfasından kaydet butonuna basın, kurallar yeniden yazılacaktır.

kadir
kadir

konuyu hortlattım, işime yaradı teşekkürler. Ek olarak Sinan Atici nin dediği gibi de gayet düzgün çalışıyor