WordPress Yazı İçine Reklam Ekleme

Bu yazımızda sizlere daha önce başıma gelen bir sorunun çözümünü akarken bulduğum birkaç satır php kodunu paylaşacağım, bu kodlar herhangi bir yazınızın içerisine isteğe bağlı olarak her şeyi eklemenize olanak sağlıyor.

Bu kodlar ile yazılarınızın içinde yerler belirleye bilir ve bu yerlere dışarıdan hükmedebilirsiniz, demek istediğim her yazının belli bir yerine reklam eklemek istiyorsunuz ancak bunu tek tek yapmak istemiyorsunuz, yani eklediğiniz kodları daha sonra değiştirmek zorunda kaldığınızda her bir yazıya tek tek girerek değiştirmek yerine bir bağlantı oluşturup ana kodu değiştirmek isterseniz bu konuda anlattıklarım tamda size göre.

Aşağıda göreceğiniz kodlarda ortada “Eklemek İstediğiniz İçerik yada reklam kodları” yazısının olduğu yere isteğe bağlı olarak her şeyi ekleyebilirsiniz, banner,adsense, iframe,yazı..vs

Bu kodları temanızın function.php dosyasına ?>‘dan öncesine eklemeniz yeterli olacaktır.

function adsense_goster() 
{ 
return ' 
<div style="margin:20px 0;">Eklemek İstediğiniz İçerik yada reklam kodları</div> 
'; } 
add_shortcode('reklam1', 'adsense_goster');

Yukarıdaki kodları bahsettiğim gibi ekledikten sonra sıra geldi yazımızın içerine bu kodları eklemeye, şimdi yapmanız gereken hangi yazının neresinde bu içerik görünecek ise oraya [reklam] kodunu eklemeniz, bu konu eklediğiniz her yazınızda seçtiğiniz içerik görünecektir.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra reklam görünmeye başlayacaktır, adsense reklamların da benim gibi sorun yaşayabilirsiniz, benim temam da bir sorun oldu ve reklamlar görünmedi ve ben bunu çözdüm “WordPress Yazı İçinde Reklamların Görünmeme Sorunu” konusuna bakarak sizde bu sorunu çözebilirsiniz.

13
Bir yorum yap yada bir soru sor.

avatar
7 Yorum konuları
5 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok beğenilen yorum dizilişi
En iyi yorum dizilişi
8 Yorum yazarları
Spam YorumcuYeşil AşkıUkashmavi turTolga Karakılıç Son yorum yazarları
  Yorumlara Abone Ol  
Önce Yeniler Önce Eskiler Önce Beğenilenler
Bildir
ismailsecilmis
ismailsecilmis

Evet gerçekten çok güzel bir makale blogger için çok aramıştım fakat bi türlü benim temaya yapamadım :) teşekkürler.

umut
umut

teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş bu reklam konusunda daha çok bilgi paylaşırsanız sevinirim genelde problemler reklamlarda çıkıyor nedense

Tolga Karakılıç
Tolga Karakılıç

teşekkür ederim gayet güzel bir anlatım olmuş wordpress bir teknoloji blogu açmayı düşünüyorum adsense alınca bu konu çok işime yarıyacaktır.

mavi tur
mavi tur

Bu tarz bir reklam eklemenin nasıl yapıldığını arıyordum. Kodda adsense göster yazıyor adsense harici bir banner koysak da olur değil mi o sadece öylesine bir ad?

Ukash
Ukash

Ukash Ekonomik Kart ekibi olarak makalenizi okuduk ve çok beğendik yazınızın devamını diliyor başarılarınızın devamını bekliyoruz.

Yeşil Aşkı
Yeşil Aşkı

Yazı için çok teşekkür ederim. Çok işime yaradı. Fakat cep telefonundan mobil sürümüne girdiğimde reklam yerine [reklam1] olarak gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Spam Yorumcu
Spam Yorumcu

Güzel bir paylaşım teşekkürler admin :)