WordPress Yazı İçine Reklam Ekleme

Bu yazımızda sizlere daha önce başıma gelen bir sorunun çözümünü akarken bulduğum birkaç satır php kodunu paylaşacağım, bu kodlar herhangi bir yazınızın içerisine isteğe bağlı olarak her şeyi eklemenize olanak sağlıyor.

Bu kodlar ile yazılarınızın içinde yerler belirleye bilir ve bu yerlere dışarıdan hükmedebilirsiniz, demek istediğim her yazının belli bir yerine reklam eklemek istiyorsunuz ancak bunu tek tek yapmak istemiyorsunuz, yani eklediğiniz kodları daha sonra değiştirmek zorunda kaldığınızda her bir yazıya tek tek girerek değiştirmek yerine bir bağlantı oluşturup ana kodu değiştirmek isterseniz bu konuda anlattıklarım tamda size göre.

Aşağıda göreceğiniz kodlarda ortada “Eklemek İstediğiniz İçerik yada reklam kodları” yazısının olduğu yere isteğe bağlı olarak her şeyi ekleyebilirsiniz, banner,adsense, iframe,yazı..vs

Bu kodları temanızın function.php dosyasına ?>‘dan öncesine eklemeniz yeterli olacaktır.

function adsense_goster() 
{ 
return ' 
<div style="margin:20px 0;">Eklemek İstediğiniz İçerik yada reklam kodları</div> 
'; } 
add_shortcode('reklam1', 'adsense_goster');

Yukarıdaki kodları bahsettiğim gibi ekledikten sonra sıra geldi yazımızın içerine bu kodları eklemeye, şimdi yapmanız gereken hangi yazının neresinde bu içerik görünecek ise oraya [reklam] kodunu eklemeniz, bu konu eklediğiniz her yazınızda seçtiğiniz içerik görünecektir.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra reklam görünmeye başlayacaktır, adsense reklamların da benim gibi sorun yaşayabilirsiniz, benim temam da bir sorun oldu ve reklamlar görünmedi ve ben bunu çözdüm “WordPress Yazı İçinde Reklamların Görünmeme Sorunu” konusuna bakarak sizde bu sorunu çözebilirsiniz.

13 Yorum

 1. Cevap yaz

  Evet gerçekten çok güzel bir makale blogger için çok aramıştım fakat bi türlü benim temaya yapamadım :) teşekkürler.

  • Cevap yaz

   Blogger benim uzmanlık alanıma girmiyor o konuda yardımcı olamayacağım, ayrıca yorumunuz için teşekkürler.

 2. Cevap yaz

  teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş bu reklam konusunda daha çok bilgi paylaşırsanız sevinirim genelde problemler reklamlarda çıkıyor nedense

  • Cevap yaz

   Evet adsense kodları özellikle çok hassas sürekli sorun yaratmaya meilliler, sorunlarla karşılaştıkça çözümlerini buradan yazacağım ki herkes kolaylıkla sorunları çözebilsin.

 3. Cevap yaz

  teşekkür ederim gayet güzel bir anlatım olmuş wordpress bir teknoloji blogu açmayı düşünüyorum adsense alınca bu konu çok işime yarıyacaktır.

 4. Cevap yaz

  Bu tarz bir reklam eklemenin nasıl yapıldığını arıyordum. Kodda adsense göster yazıyor adsense harici bir banner koysak da olur değil mi o sadece öylesine bir ad?

  • Cevap yaz

   Evet, o Alana ne yazarsanız yazın görünecektir, adsense üzerinden hazırladığımız için o kısma öyle yazdık ancak her türlü içerik için kodları kullanabilirsiniz.

 5. Cevap yaz

  Ukash Ekonomik Kart ekibi olarak makalenizi okuduk ve çok beğendik yazınızın devamını diliyor başarılarınızın devamını bekliyoruz.

  • Cevap yaz

   Teşekkür ederim :)

 6. Cevap yaz

  Yazı için çok teşekkür ederim. Çok işime yaradı. Fakat cep telefonundan mobil sürümüne girdiğimde reklam yerine [reklam1] olarak gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

  • Cevap yaz

   Telefonun önbelelkleri ile ilgili olabilir, kodu çalışabilmesi için ilgili fonsiyon kodlarının çalışması gerekiyor, eğer sadece [reklam1] olarak görüyorsanız function.php çekmediği anlamına geliyor.

 7. Cevap yaz

  Güzel bir paylaşım teşekkürler admin :)

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>