WordPress yazılara karakter sınırı getirme

Evet bir güzel konu ile karşınızdayım, bu gün WordPress kullanıcıları için baş belası olan bir sorunuz sizler ile çözeceğiz. Konuyu okumak için geldiyseniz bu sorunu çok iyi biliyor olmalısınız yada yanlış adrestesiniz demektir, bilgi bilgidir tadını çıkarın, bir çok temada özellikle de ücretsiz yada amatörler tarafından yapılmış temada baş belası olan ana sayfada görünen özetin uzunluğu büyük bir sorun haline geliyor, iste tamda burada devreye bu konu giriyor, tabi WP Limit Posts Automatically  gibi bir eklenti kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz ancak eklentiyi hiç bir zaman tavsiye etmeyiz, sebebi sitenizi yavaşlatması ve gereksizliğidir, bu nedenle bunu bir eklenti le değilde küçük ama değerli birkaç kod parçası ile halledeceğiz.

Yapmanız gereken öncelikle her ihtimali göz önünde bulundurarak functions.php dosyanızın bir yedeğini almanız, daha sonra ise functions.php dosyasına açarak aşağıda vereceğim 2 karakterlik kod parçasını bulmanız.

?>

Daha sonra ise hemen üstüne aşağıda verdiğim kodları eklemeniz gerekiyor.

function wpn_content_limit($content, $ilimit = false)
{
 $limit = ($ilimit) ? $ilimit : 270;
 $pad="...";
 $content = strip_tags($content);
 if(strlen($content) > $limit)
 {
 $content = substr($content,0,$limit);
 }
 echo $content.$pad;
}
Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra kaydedip çıkabilirsiniz, şimdi yapmanız gereken bir işlem daha var, yine yedek alarak index.php dosyasını düzenlemek için açıyoruz.
<?php the_content(); ?>

hhhh

Yukarıdaki kodu arayarak buluyoruz, (kolayca bulmak için CTRL+F le arama yapın) bu kod sizin özet alanınızı ifade ediyor, bu kodu aşağıdaki ile değiştirerek 100 Karakterlik bir limit vereceğiz, şimdi yukarıdaki kodu silin ve aşağıdaki kodu yerine yazın.

<?php wpn_content_limit(get_the_content(),100); ?>

Evet hepsi bu kadar artık Ana Sayfada Görünen Özet Uzunluğu istediğiniz uzunlukta olacaktır, tabi yukarıdaki 100 değerini istediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün ben 160’ı tavsiye ederim Google‘nin index özeti ile aynı uzunluk ;)

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>