Youtube videolarını arka planda çaldırmak.

Bu yazımızda açmış olduğumuz konuları daha neşeli hale getirmeyi öğreneceğiz, arka plana müzik koyarak duygularınız daha iyi ifade edebilirsiniz arkadaşlar, bunu yapmanın en basit yolunu anlatacağım şimdi sizlere.

Sadece müzik olarak düşünmeyin bir anlatım da koyabilirsiniz, bunu en basit olarak YouTube ile gerçekleştiriyoruz, öncelikle bir video seçelim, şunuda belirtmek istiyorum arka plana koyacağınız videonun kendi kanalınızda olması sizler için daha iyi olacak en azından koymuş olduğunuz videonun silinme tehlikesini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Mesela Soner Sarıkabadayı’dan Kutsal Toprak şarkısını arka planda görünmez bir şekilde çaldırmak istiyorsunuz, videonun Youtube üzerinden embed kodunu alıyoruz.

[php][/php] Daha sonra embed konuda bir ekleme yaparak videonun görünmez olmasını sağlıyoruz.

[php]
[/php]

Ek olarak <div style=”display: none;”> video kodu buraya </div> ekledik.

Her şey iyi hoşta bu videonun otomatik olarak başlaması lazım yoksa görünmeyeceği için çalmaz, bunun içinde video linkinin sonuna ?autoplay=1 ekliyoruz, yani kodumuz en son şu şekli alıyor.

[php]
[/php]

Bu kodu yazı alanımızın metin editörüne en sona ekleyip yayınla dediğimizde Soner Sarıkabadayı’dan Kutsal Toprak şarkısını otomatik olarak başlayıp arka planda çalacaktır.

Not: Arkadaşlar kodları buradan kopyalayıp kullandığınızda çalışmaya bilir önce Notepad++ içine yapıştırın sonra kopyalayıp sitenize ekleyin.

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>