WordPress 4.6 Güncelleme Sorununun Çözümü

W

Codex’e yazdığım son yazının üzerinden tamı tamına 8 ay geçmiş durumda ve bu yazı ile bu duruma bir son veriyorum. Bu gün gelen yeni WordPress güncellemesi ile yeni bir sorun ile karşılaştım. Daha önceki güncellemeler de oluyor muydu bilmiyorum ancak, ilgili güncelleme butonu düzgün çalışmıyordu. Bende tamda bu sebepten ötürü bu içeriği oluşturmaya karar verdim. Zira aynı hata ile karşılaşan WordPress kullanıcıları sorunu çözemez ise bu yazıya ulaşarak WordPress 4.6 güncelleme sorunununu çözebilir.

Sorun şu şekilde gelişiyor, bir güncelleme geldiğinde admin panelinde beliren WordPress 4.6 hazır! Lütfen hemen güncelleyin. mesajındaki Lütfen hemen güncelleyin. bağlantısına tıklandığında gidilecek URL hatalı oluşuyor. Aslında adres satırına bakıldığında hatayı kolaylıkla anlamak mümkün. Zira güncelleme sayfasının URL’si https://codex.dincmedya.com.tr/wp-admin/update-core.php şeklindedir. Ancak hata nedeni ile https://codex.dincmedya.com.tr/wp-admin/ adresi silinmiyor ve tırnak işaretleri ile https://codex.dincmedya.com.tr/wp-admin/”http:/codex.dincmedya.com.tr/wp-admin/update-core.php” şeklinde hatalı bir URL ortaya çıkıyor. Burada yapmanız gereken ilk tırnak işaretine kadar olan wp-admin yolunu tırnak işareti ile birlikte silmeniz ve sondaki tırnak işaretini de silmenizdir. Yada sitenizin ana sayfasındayken adres satırına wp-admin/update-core.php eklemeniz, WordPress’in güncelleme sayfasını açmanız için yeterli olacaktır. Daha sonra gerekli yedekleri alarak güncelleme işlemini başlatabilirsiniz. Bir sorun olur ise yorum olarak sorun, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Not: Ayrıca admin panelinden Başlat>Güncellemeler yolunu da kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Murat Dinç

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.dincmedya.com.tr coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

Yorum ekle